З 2005 року на базі Луцької міської клінічної лікарні функціонує Волинський обласний центр кардіоваскулярної патології та тромболізису. Щорічно стаціонарне лікування отримує близько 5 000 хворих з патологією серцево-судинної системи – не лише мешканців Луцька, але й жителів Волинської області. З них близько 500 хворих з інсультами головного мозку та до 300 хворих з інфарктом міокарду.
![]() |
Ягенський Андрій Володимирович керівник центру, лікар-кардіолог вищої кваліфікаційної категорії, доктор медичних наук |
Склад центру:
Силами Центру виконується державна Програма з тромболізису. Досвід Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису поширено на більшість районів області. В лікарні проводиться тромболізис при інфаркті міокарда та при ішемічному інсульті. Створено банк тромболітиків. Для хворих з інфарктом міокарду створено палати інтенсивної терапії, в яких в січні 2012 року встановлено системи цілодобового моніторингу стану пацієнтів з виведенням на єдиний пульт. Ведеться база даних на всіх пацієнтів з гострим інфарктом міокарду, що лікувалися в Центрі.
В березні 2012 року за кошти державного бюджету для лікарні придбано та введено в експлуатацію 16-зрізовий комп'ютерний томограф Toshiba TSX-031A Activion, що дозволило набагато швидше виконувати високоякісні рентгендіагностичні томографічні дослідження з мінімальним променевим навантаженням. Наявність вказаного обладнання значно покращує діагностичні та лікувальні можливості передовсім для пацієнтів з ішемічною хворобою серця.
З метою підвищення ефективності загальнодержавних заходів для вирішення проблеми гострої і хронічної коронарної патології серця та інфаркту міокарда, зменшення смертності від серцево-судинних захворювань та зниження первинного виходу на інвалідність серед населення м. Луцька та області, на виконання окремого доручення Президента відповідно до заходів Регіональної програми із запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард» на 2011-2013 роки для комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня» за кошти державного бюджету було придбано ангіографічний комплекс вартістю 17 млн. грн. В 2013 році проведено добудову до лікувального корпусу Луцької міської клінічної лікарні рентгенохірургічного блоку. Два лікарі-хірурги та один лікар-кардіолог пройшли курси тематичного удосконалення з інтервенційної кардіології у Національній медичній академії післядипломної освіти під керівництвом професора Соколова Ю.М. на базі національного наукового центру "Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска" АМН України. В жовтні 2013 року відкрито блок інтервенційної радіології. Наявність такого обладнання дозволяє оперативно діагностувати рівень порушення кровопостачання серцевого м'язу у хворих з інфарктом міокарду та відновити нормальну роботу серця за допомогою малоінвазивного кардіохірургічного втручання.